Nemužete zhubnout? Zkuste rozproudit lymfu!

 

Dobrý den dámy, 

Lymfatický systém funguje tak, že zbavuje tělo toxinů a odpadních látek. Přestože je lymfatický systém jedním z těch nejvýkonnějších, patří paradoxně k těm nejvíce opomíjeným systémům v našem těle. Je přitom životně důležitý pro naši ochranu před nemocemi. A pokud nefunguje jak má, poznáte to i navenek. Otoky, celulitida, nadýmání a marná snaha zhubnout jsou některé ze signálů, že je potřeba zpomalený lymfatický systém znovu nastartovat.

Lymfatický systém je součástí jak oběhového, tak i imunitního systému. Je tvořen řadou tkání a orgánů. Jsou to slezina, brzlík, kostní dřeň, lymfatické uzliny a mandle. Lymfa procháyí orgány i lymfatickými uzlinami. Je to světlá tekutina bohatá na bílkoviny, obsahující i bílé krvinky. Ty pomáhají tělu v boji proti virům a bakteriím. Když se tok lymfy například kvůli špatné životosprávě, nedostatku pohybu nebo po prodělané nemoci zpomalí, může se lymfatická tekutina hromadit v tkáních a způsobovat otoky.

Bez správně fungujícího lymfatického systému nemůžete zdravě žít a nemáte ani šanci zhubnout, i kdybyste se snažili sebevíc. Jak tedy nastartovat oběh lymfy a zbavit se přitom i nadbytečných kil? 

Pár tipů

Jako úplný základ se doporučuje pravidelně každý den chodit - stačí 20 minut chůze denně. To je ovšem jenom to nezbytné minimum. Chůze pomáhá primárně lymfatickému systému v dolní části těla.

Další tip je z oblasti jídla – pomoci vám může drobná úprava jídelníčku – a to konkrétně snížit poměr sacharidů v potravě.

Ohledně pitného režimu se toho napsalo a namluvilo víc než dost, přesto jej mnoho lidí stále nedodržuje. Obecně se doporučuje dostat do sebe během dne celkem cca 2 litry tekutin. Pitný režim jednak podporuje správnou peristaltiku, ale současně i umožňuje lymfě plynule proudit v těle.

Pokud toto vše dodržujete a výsledek se nedostavuje, nebo není podle vašich představ, můžete zkusit naše zábaly. Jejich účinek je podmíněn dodržením postupu aplikace, kdy každý krok a každá složka má svou důležitou roli v celém procesu. Zábal pomůže jednak rozprouděním lymfy s odvodněním problematických míst, vedle toho pokožku ochrání ošetrujícím olejem, zklidní a stabilizuje následným krémem a výsledkem je pevnější pokožka, menší obvod dané partie. Vedlejším faktorem působení je detoxikační efekt a podpora podkožní mikrocirkulace. Celkově tak zábaly pomáhají v situaci, kdy buď řešíte aktuální vzhled/stav, potřebujete se pohnout z místa a výsledek se i při dodržení základních pravidel nedostavuje.  

Masáže jsou terapeutickým nástrojem, jak mechanicky donutit lymfu v těle k pohybu. Je potřeba je opakovat pravidelně a většinou je nutné, aby je prováděla třetí osoba (idálně proškolená). Lymfatické masáže jsou velmi účinné a doporučované jako hlavní nebo podpůrná složka léčby nějakého onemocnění.

 

Vaše Nikol